Ukončení e-shopu

Ke dni 21.11.2020 jsem ukončil provoz el.obchodu s nabídkou svých výrobků. Důvodů bylo hned několik.

Už delší dobu byla pro mne použitá aplikace osCommerce náročná na údržbu, protože využívaná verze přestala být podporována. Přechod na novou aplikaci by pro mne znamenal neúměrné úsilí v porovnání s rozsahem v jakém byl obchod využíván.

V průběhu roku udržuji omezenou zásobu doslova "pár položek" výrobků pro nejrozšířenější rozměry bazénů. Zejména na podzim bývá zásoba vyprodána a výroba se stává zakázkovou, sjednávanou s každým zákazníkem jednotlivě.

Nejzávažnějším důvodem který dlouho uvažované rozhodnutí urychlil, byl prudký nárůst zneužívání mého obchodu spamovacími roboty, takže nezbyl čas na další váhání.

Mínusem pro mne je ztráta objednávky kompletně vyplněné hlavně kontaktními a dodacími údaji zákazníků.Také přicházím o zveřejněné recenze spokojených zákazníků.

Naproti tomu zákazník přichází o podrobnější popis jednotlivých produktů i o to, jak nakupovat..

Proto se budu snažit co nejrychleji přidávat podstatné informace o produktech i obchodních podmínkách do informací o prodeji sem na tyto stránky.

 


21.11.2020
Tyto webové stránky využívají cookies. Setrváním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich využíváním. Více zjistíte zde.