Jak to funguje

Jednoduchost nápadu v sobě spojuje lehkost bubliny nafouknuté nad bazénem s principem balónu. V tomto případě je bublina svařena z odolné PVC folie vysokofrekvenční metodou do tvaru kopule a vzduch je nafoukán jen mezi folii a vodní hladinu. Díky tomu pak může být kryt rázem vypuštěn pouhým vytažením z vody.

Snažíte-li se marně zakrýt svůj bazén a ochránit vodu před deštěm, sněhem, řasami nebo náletem hmyzu i všemožné jiné špíny, nabízím vám netradiční, zato jednoduché, levné a hlavně velmi účinné a ověřené zakrytí bazénu
Svým principem je tento ryze český výrobek předurčen zejména pro nejrozšířenější kategorii kruhových oválných zahradních bazénů

Pro úplnost je třeba dodat, že podmínkou dokonalého zakrytí bazénu je správné utěsnění a ukotvení vnitřního nafukovacího krytu. K tomu je vybaven po obvodu dvěma límci. Vnější límec je užší, přetahuje se ven přes okraj a slouží ke stékání srážkové vody mimo bazén. Zároveň je límec vybaven vyztuženými poutacími oky. Druhý límec je o dost širší a sahá uvnitř až pod hladinu vody v bazénu, respektive až pod vratnou trysku. Jeho ponořením po celém obvodu je zajištěna vzduchotěsnost vnitřního prostoru a to i v případě odpuštění vody při zazimování. Nejedná se tedy o žádný polštář, balón ani uzavřený vak. Dno vzduchotěsného uzavřeného prostoru je tvořeno pouze vodní hladinou. O to je to celé lehčí a velice snadno se kryt vypouští i přenáší.

Převratným přínosem nápadu je i to, že se jedná pouze o folii bez použití deformovatelné výztuže. Proto bazénu nehrozí žádné poškození používáním našeho výrobku. Veškeré zatížení naší netradiční střechy je rovnoměrně neseno a podepřeno jen a jen vzduchem. Díky těmto vlastnostem doporučuji výrobek ještě překrývat jinou běžně dostupnou krycí plachtou, pod kterou bude vzduchotěsná folie lépe chráněna (podobně jako duše v pneumatice) a zároveň se tímto zastíněním bazénu dá zastavit tvorba zelených řas, které jinak ke svému životu světlo nutně potřebují. 

Vaše první jarní setkání s bazénem se pak může stát učiněnou radostí, neboť stačí po zimě jen zprovoznit filtraci a odsát ze dna případné mikrousazeniny, s nimiž se filtrace před zazimováním nedokázala vypořádat.

Tyto webové stránky využívají cookies. Setrváním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich využíváním. Více zjistíte zde.